World Events, Media & Editorial Service

Хто стоїть за благодійним фондом MK Foundation?

MK Foundation

Кажуть: "країна повинна знати своїх героїв", проте деякі герої не поспішають потрапляти в новинну стрічку і в кадр до журналістів. Людиною саме такого складу, судячи з усього, є Кріппа Максим. Інформації про українського інвестора і благодійника дуже мало, а тим часом його фонд спрямував на допомогу майже 740 000 000 гривень.

Що відомо про Кріппа Максима?

Інформації про Кріппу Максима - інвестора з великим досвідом роботи і пристойним капіталом не так багато. Подробиці його особистого життя невідомі, про цінності та захоплення можна судити лише за непрямими ознаками.

Трохи краще йдуть справи з інформацією про професійну діяльність. Відомо, що в сферу інтересів Кріппи Максима входить інвестування, зокрема й венчурне. Кріппа Максим на поточний момент є бенефіціарним власником провідної української кіберспортивної організації NAVI, співвласником студії кіберспортивних трансляцій і власником компанії з виробництва комп'ютерних ігор. Крім того, нещодавно Кріппа Максим придбав бізнес-центр "Парус", розташований у Печерському районі міста Києва.

Крім діяльності, спрямованої на отримання прибутку, Кріппа Максим також приділяє величезну увагу питанням благодійності. Але вважає за краще залишатися в тіні. У 2022 році, у відповідь на початок повномасштабної війни в Україні, інвестор ухвалив рішення про створення благодійного фонду MK Foundation. Кріппа Максим став його єдиним засновником і єдиним джерелом доходу, оскільки фонд не збирає пожертвувань і не залучає жодних інших грошових коштів.

При цьому є всі підстави вважати, що MK Foundation Кріппа Максим заснував не з марнославства. Довгий час співробітники фонду не згадували ім'я засновника та й зараз не роблять на ньому акцент. Пояснюючи коротко мотивацію, представники MK Foundation говорять про те, що Кріппа Максим твердо переконаний у необхідності допомагати Україні, вірить у перемогу і вважає, що приватний капітал має працювати на свою країну.

Чим займається MK Foundation?

На момент написання матеріалу, MK Foundation направив на потреби армії та цивільного населення України понад 739,1 мільйонів гривень. І це за трохи більше, ніж два роки роботи. У програмах фонду провідну позицію займає проблема транспортного забезпечення військових. Автопарки військових частин потребують постійного поповнення і доукомплектування - MK Foundation передає машини військовим частинам щотижня. У середньому на місяць на службу вирушає близько сотні автомобілів MK Foundation.

Безперервна і велика робота, яку проводить фонд дає свої результати. Сірі "течики" MK Foundation є на всіх без винятку напрямках фронту і військові їх уже добре знають. Відгукуються про техніку завжди в позитивному ключі і не в останню чергу через те, що MK Foundation забезпечує хороший сервіс. Як правило, у благодійності питання якості обслуговування не постає - одержувачі допомоги вдячні за все.

MK Foundation

Але MK Foundation - уособлення приватного капіталу в усьому. Тут і дотримання таймінгів, і підготовка пакета офіційних документів, і консультації, і технічний огляд машини до передачі, і врахування нюансів. Наприклад: якщо в машині були замінені деталі, то їх попередники залишаються в багажнику. І це не мотлох, а врахування потреб військових. Бійці мають добре знати техніку та її передісторію, тож їм важливо знати, коли і які деталі були замінені.

До цікавих особливостей техніки від MK Foundation належить і те, що вся вона підлягає фарбуванню в захисний сірий колір і приїжджає на передачу до військових повністю заправлена паливом. Здавалося б, дрібниця, але військові з передачі одразу ж вирушають у підрозділи, інколи долаючи великі відстані, тож заправлений до повного бак для них важливий.

Серед інших програм фонду, спрямованих на підтримання боєздатності та опору української армії, можна виділити забезпечення спецтехнікою, дронами, човнами тощо.

За свою роботу MK Foundation отримав багато нагород, переважно від військових. Однією з найприємніших є грамота Валерія Залужного, отримана 2023 року "за активну громадську позицію, патріотизм і допомогу ЗСУ, що наближають перемогу над ворогом".

Допомога цивільному населенню

Роботу MK Foundation анонсували за трьома напрямами: допомога військовим, допомога цивільному населенню і допомога в післявоєнному відновленні. Останній напрямок чекає свого часу, а перші два працюють паралельно і вельми успішно.

У царині надання допомоги цивільному населенню України, MK Foundation намагається задовольняти найактуальніші запити, які відповідають викликам часу. Наприклад: відправка понад 200 генераторів спільно з Фондом Олени Зеленської в період гострої фази блекаутів.

На постійній основі діє програма підтримки здоров'я та порятунку життів українців. MK Foundation закупив і відправив у різні медичні заклади 30 медичних автомобілів. Йдеться про швидкі та реанімобілі, які повністю оснащені всією необхідною сучасною технікою.